Ancsi Gál Written by Ancsi Gál (FPA)
05/05/2021 at Budapest, Hungary

Hungarian Women
© Robert Szaniszló / FPA

Zsinórban a hatodik FTC, vagy az Astra történelmében a második győzelem? Ezzel a kérdéssel ültem le a képernyő elé.
A Fradi mögött a tapasztalat és a rutin áll, míg az Astra mögött egy szuper szezon. Ez látszott végig a 90 perc alatt. Szerencsémre, azért ennél többet tartogatott a meccs.

Éppen csak hátradőltem a kanapén, amikor a 2. perc elején jött a meglepetés. Szabadrúgásból felívelt labda, egy fejpárbaj, melyet a védekező Fradi nyer, ám ezután Zlidnis bizonytalankodásából megszületik az első gól. Öngól, vezet az Astra.

Nem sokra rá, már a 8. percben jött a Fradi válasza, nem mástól, mint a csapatkapitánytól, Fenyvesi egyenlít. Egy bedobást követő gyönyörű magánakcióval, ahol öt Astra játékost bolondít meg, kinézi a hosszút. Alig van vége az akció visszanézésének, jött a vezető gól is. A 12. perc elején egy szögletből befejelt labda, a bosnyák légiós Hasanbegovictól.

A Fradinál ezek után szép passzokat, háromszögezéseket, kényszerítőket, a megszokott higgadtságot láttam, azonban a gólokat leszámítva nem igazán jutott el a kapuig. Az Astra végig a saját térfelén tömörülve védekezett, megnehezítve az ellenfél dolgát, és igyekezve a kontrákra játszani, azonban azok elmaradtak, vagy pontatlanok voltak. Hiányoltam a tőlük megszokott fantáziát. Végül a félidő második felére meg is villantották, amit tudnak, többször eljutottak a Fradi térfelére, szép akciókkal.

A második félidő izgalmasan indult, érezhető volt a pihi, a feltöltődés, mindkét fél energikusabb volt. Ekkor a 48. percben jött a déjá vu. Egy Fradi szabadrúgás utáni kavarodásból született gól, hogy Vágó találta-e meg végül a kaput, vagy Siposról pattant be, azt még a visszajátszásból is nehéz megállapítani, végül Sipos nyert. 3:1 az FTC javára. Nem szeretem az öngólokat, szerencsére még tartogatott tiszta gólokat a meccs.

A 61. percben Nagy szélről kanyarintott labdáját, az ötös elé érkező Brandon juttatta fejjel a kapuba. A végeredményt pedig Vágó állította be a 84. percben, így a bajnokságban gólkirály esélyes Vágó is elkönyvelhet egy, ez esetben vitathatatlan gólt.

Sajnos ellentétben a fiúkkal, itt a lányok nem mennek tovább nemzetközi porondra, így ez a lehetőség marad a bajnokság keretén belül, melyre a Fradinak meg is van az esélye. Gratulálok mindkét csapatnak, hajrá a bajnokságban!