MOL Vidi FC - Chelsea FC UEFA Europa League Group L match 2018

Soma Polgár Written by Soma Polgár (FPA)
13/12/2018 at Budapest, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

Jól mutató döntetlent ért el a Vidi FC a Chelsea ellen. De ez sem volt elég, ahhoz, hogy tovább menjenek a csoportkörből.
A másik meccsen a FK BATE Bariszav
behúzta a kötelezőt a görög PAOK FC ellen.

A vendégek második csapata is bomba erős volt papíron. Bármelyik top bajnokságban ellennének az 1-6-ban. A meccs elején a magyar csapat még nem vette fel a ritmust. Igaz az angolok sem erőlködtek annyira. Sokat támadtak, azonban nem voltak veszélyesek kapura.

Viszont elég volt nekik egy szabadrúgás. Willian tekert egyet a kapuba. Nem ment teljesen szélre, így egy kicsit a kapus is benne volt a gólban.
Azonban 2 perccel később jött a válasz. Mondjuk öngól formájában, de az is gól. 1-1.
A félőidő ezután csendben lepörgött. Próbálták az angolok passzívan lepörgetni a félidő végét.

A második félidőben továbbra is a Chelsea uralta a pályát. A Vidi beállt védekezni, és a gyors ellentámadásokat vezetett. Aminek meg is lett az eredménye. Egyszer elfutottak a szélen és a beadását követően Nego talált a kapuba. Ezzel a kapásgóllal a Vidi meg is szerezte a vezetést..

.....de a 75.percben újra jött egy Chelsea szabadrúgás. Igy a vége 2-2 lett.

Európa Liga szép volt, jó volt, elég volt. Tavasszal marad újra az Nb1.