27/02/2018 at Budapest, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

Mikor azt hiszed, hogy már mindent láttál és rádöbbensz, hogy mindig lehet emelni a tétet.
Nagyjából ez volt a fő vezérfonala az idei DownMall budapesti eseménynek. - Ez érvényes volt mind az MTB, Downhill és a BMX riderek meneteire.

Három kategóriában (MTB, BMX Freestyle és MTB Downhill) folytak a küzdelmek. A harmadik 10-es szűkített körre, már csak a legjobbak és a leggyorsabbak maradhattak bent. Itt a 4x-es világbajnok cseh Tomas Slavik még csak a 4. helyen poroszkált. Az utolsó döntő futamban egyértelműen kirajzolódott, hogy az első helyre annak van esélye, aki 18 sec vagy az alatti menetet produkál. És itt jött Slavik, olyat ment, hogy 33 századot vert az akkor még első Ondřej Štěpánek –re. Félelmetes volt látni, hogy hol volt még rés a pályán, ahol további másodpercek voltak nyerhetőek.

És ott volt a BMX freestyle-ok menete, hol a magyar Szabó Konrád 360 triple tailwhips trükkje „csak” a 2. helyre volt elég.

A srácok tényleg mindnet bevetettek a győzelem és a közönség szórakoztatása érdekében. Szóval a hangulatra és a látványra abszolút nem lehetett panasz.