Anna PittnerSen. Robert SzaniszlóSusan Bernáth Written by Anna Pittner, Sen. Robert Szaniszló, Susan Bernáth (FPA)
23/09/2017 at Prague, Czech Republic

© Robert Szaniszló / FPA

Máris itt a második nap még izgalmasabb meccsekkel!

Az első összecsapáson a pálya Roger Federeré és Sam Querreyé volt. Elég egyszerű meccsként indult aztán jöttek a meglepetések. Nem is tudom talán neki más a fizika. Általában a levegőben van mintha rá nem hatna a gravitáció. Rogert az emberek rajongásig szeretik. Tudtátok, hogy a világ legdrágább neve? Vele minden eladható. Querrey pedig dolgozott és fáradt! Végül egy elég sima két szettes mérkőzést láthattunk szép tenisszel.

Roger Federer (SUI, Team Europe) vs. Sam Querrey (USA, Team World): 6/4, 6/2

Kis szünet után kezdődött a másik meccs. Azt hiszem mondanom sem kell, hogy már az előzőn is a csillárról is lógtak az emberek. Itt is óriási üdvrivalgással indult a játékosok bemutatása. Ezen is el lehet gondolkodni, hogy miként is van az, hogy két ilyen fenomén van ma a világon. Gondoljatok csak az idei grand slam győzelmekre, gyakorlatilag felosztották egymás között, 2:2. Térjünk vissza a meccshez. Sock hozta a kötelezőt és bekezdett az “űrtenisszel”. Rafa visszapuhított és amikor lehetett szöget nyitott és gyorsított.A két játékos játék felfogása teljesen más! Az egyik csépel, ha kell ha nem. A másik okosan és higgadtan játszik. Az első szett 6:3-ra a spanyolé lett.

Második ugyanúgy indult mint az első, aztán jött a fordulat Sock ha lehet még gyorsabb és sokkal pontosabb lett és Rafa is belement az adok-kapokba! Egy sokkal izgalmasabb, keményebb második szettet láthattunk, amiben nagy csaták árán de Sock győzedelmeskedett. 6:3-as szett győzelme után mint a tornán már megszokhattuk szuper tie-breakkel fejezték be a meccset. Eleinte úgy tűnt sima Nadal győzelem lesz majd 4:1 után egészen 7:7-ig jutottak, sőt 9:9 után sikerükt csak két csodálatos ponttal Rafának lezárnia a meccset.11:9 Óriási üdvrivalgás! Nem tudom ki hogy van vele, én nem szeretem az izzadtság szagot. Hát ez nem az mindenki kihoz magából mindent és mégis boldog!! Ez a Rod Laver Cup!

Rafael Nadal (ESP, Team Europe) vs. John Sock (USA, Team World): 6/3, 3/6, 11/9

Az esti program Berdych - Kyrgios összecsapással kezdődött. Tomas a klassikus cseh tenisz jelenlegi legjobbja, a világranglista 19. helyezett játékosa játszik a jelenlegi 20.-kal. Látványosan két játékfelfogás csap össze. Az egyik egy kiiskolázott, fegyelmezett, stílusos játékos, míg a másik egy határozottan tehetséges, indivídualista. Kyrgios mindent beáldoz egy szép poénért, és így is fej fej mellett haladnak, és ezért szép a tenisz. Berdych az első szettben egyszer elvette Kyrgios adogatását amivel be is húzta az első szettet. A második szettben az ausztrál megrázza magát és láthatóan fegyemezettebben 6:6 ra hozza a szettet. Tie-breakben ugyan 4:2-nél még a cseh vezetett, végül elvesztette a játszmát és ez a tendenci a szuper tie-breakben is folyatatódott.

Hát ez sem berdych játékát igazolta: 4:2 re még Ő vezetett, de végül elvesztettea játszmát. Jöhet a mecs tiebreak. A szuper tiebracke sem valami nagy siker mivel sajnos itthon az egyesét sem tudta hozni a sztár de sebaj mert a csapat így is vezet és az igazi nagy szám most jön! Az eredmény 7:3 Európa javára.

Nick Kyrgios (AUS, Team World) vs. Tomas Berdych (CZE, Team Europe): 4/6, 7/6, 10/6

A nap utolsó meccse pedig a már rengeteget emlegetett igazi premier volt itt Prágában. Mint minden teniszkedvelő honfitársunk tudja: Rafa és Roger bizony jó barátok és gyakran vannak együtt. Ámde nem a teniszpályán és mivel az egyik spanyol a másik svájci így még egy csapatban sem tudnak játszani. Ami pedig még lényegesebb egyik sem játszik párosmérkőzéseket! A rendező ezt az anomáliát kikerülve összerakta őket az Európa Csapatban párosra. Kijelenthetjük ez volt a hétvége legnagyobb különlegessége. Láthatóan élvezték egymás társaságát és 6:3 ra hozták is az első szettet. Ám ebben is, mint az előző mérkőzésen meglátszott a felfogásbeli különbség. Az amerikaiak hatalmasakat ütve - rendre testre - érték el pontjaikat. Rogerék azonban a látványos elegáns, fifikás teniszt játszották. Talán az érdekesség kedvéért vagy talán mert most jobban kijött az amerikaiaknak 6:1-re ők hozták a második szettet. Elég sima tie-break kezdéssel Európa elment 4:1-re, amiből végül 10:5-ös győzelem született.

2. nap: Európa vs. Világ: 9 - 3

Azonban mint tudjuk minden nap eggyel nő a meccsenként kapott pontok száma azaz  a holnapi nap már minden győztes meccs 3 pontot ér. Mivel holnap is 4 mérkőzés van ez 12 pontot jelent. Így érthető hogy még holnap sem pihenhet Borg a csapatával.

A sajtótájékoztatón vártunk és vártunk de aztán csak megjöttek. A teremben az oly sokszor kukacos és fellengzős sajtó csendben beszélgetve várt. Teljesen megtelt a terem. Félórás csúszás után és a cseh köztévének adott interjút követően jöttek át az interjúszobába. Néma csönd volt és záporoztak a kérdések: Hogy éreztétek magatok Prágában? Mit csináltatok este? Persze a legfontosabb Mért nem játszotok párost!? Megtudtuk, hogy csapat csapatkapitányi vezetéssel “bulizott” a meccsek után. Azt pedig mind a ketten egyértelműen kijelentették, hogy párost nem játszanak és a közeljövőben nem is tervezik. Az újságírók egy ideig erőltették ezt a vonalat, de Nadal megerősítette, hogy egyéni játékos és ezen nem kíván változtatni. Egy ideig tehát nem láthatjuk őket együtt, így még inkább megbizonyosodhattunk, hogy egy különleges, történelmi pillanatnak ehettünk tanúi.