Soma Polgár Written by Soma Polgár (FPA)
01/09/2017 at Budapest, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

Csütörtöki nap ellenére majdnem telt ház fogadta a magyar a csapatot. Ez igazán szép, az andorrai fiaskó után. Lett szurkolók is ellátogattak Budapestre, persze csak szerény létszámmal, hiszen ők inkább téli sportokban jártasabbak.

Már kezdő sípszó után nyomást gyakoroltunk a lettekre, aminek meg is lett az eredménye. Rögtön a 6. percben Kádár fejesével előnyhöz jutottunk.

Ezután sem hagytunk fel a támadásokkal. Az ellenfél játékosok elég passzívak voltak, a részükről látszott, hogy ez már nekik egy tét nélküli meccs. Majd Szalai is bevette az ellenfél kapuját ugyancsak fejessel. Érdekes, hogy mindkét gólt szabadrugás után szereztük. Jó magyar szokás szerint ez után egy kicsit visszaálltunk, azért csak kaptunk mi is egy gólt.

A második félidő elején a lettek próbáltak egyenlíteni, de Gulácsi kétszer is hatalmasat védett. Ezután egy öngól a 68.percben teljesen eldöntötte a találkozót. Már felszabadultan játszva még volt 1-2 nagyobb helyzet, de maradt az eredmény.

Hogy ez a játék mire elég az a portugálok elleni összecsapáson majd kiderül.