Anna PittnerRobert Szaniszló Written by Anna Pittner, Robert Szaniszló (FPA)
11/06/2017 at Paris, France

Roland Garros 2017 - Day 14 - Men
© Robert Szaniszló / FPA

És végre elérkezett a várva várt férfi döntő, talán a Garros legforróbb napjával. Ezen a napon mindig érezni, hogy valami más. Elcsendesül minden pálya és mindenki a Philippe Chatrier-re koncentrál. Egy utolsó ebéd és készülődés.

A meccs előtt Nikole Kidman és Tony Estanguet háromszoros olimpiai bajnok helyezte ki a férfiak kupáját a Coupe des Mousquetaires-t, Louis Vuitton tokjában az elnöki páholyba. Ezután felvonult a két játékos a pályára és kezdetét vette a döntő.

Bevallom nagyobb küzdelemre számítottam, egy olyan Wawrinkára, aki Andy Murryt legyőzve megmutatta mire képes. Ehhez képest egy fáradt játékost láttam, aki a hosszabb labdamenteket hibával zárta.

Na de nézzük mi is történt a pályán. A játék elején mindenki hozta az adogatását, majd 3/2-es Rafa vezetésnél elvette Wawrinka adogatását. Innentől ugyan volt egy-két keményebb labdamenet, de 6/2-re be is húzta a szettet. Már ezen érezni lehetett, hogy Wawrinkával nincs valami rendben. Rövid labdamenetek és amint hosszabbra fordult egy-egy játék hiba a végén. A második szettet Nadal rögtön breakkel kezdte, míg Wawrinkán a lelkesedés teljes hiánya látszott. Egy elvesztett pont után pedig az ütőjét is összetörte. A közönségen nem múlt semmi, hiszen hatalmas üdvrivalgással fogadta minden nyertes pontját.

Érdekes, hogy a látottakkal szemben azt nyilatkozta, hogy fizikálisan teljesen jól érezte magát és inkább mentálisan volt nehéz a meccs már előtte nagyon izgult stresszes volt. Rafa ráadásul másként játszik mint a többiek, eléri, hogy hezitáljon az ember és ezt kihasználja. A harmadik szett 6/1 lett, ami azt hiszem magáért beszél. Bár Rafa elmondása szerint csak 5/1-nél gondolt arra, hogy rendben most már megnyerheti. :) 2:05 perc alatt pedig Wawrinka hálóba ütött labdájával pedig Rafael Nadal megnyerte 10. Roland Garrosát.

Eredmény: Rafael Nadal (ESP) vs. Stan Wawrinka (SUI) (): 6/2 6/3 6/1

Rafa azt nyilatkozta, hogy számára ez egy tökéletes Garros volt és különleges számára ez a győzelem. A sérülései után megint tökéletesen érzi magát és ez nagyon fontos, Wimbledonban pedig kiderül a füves borításon, hogy szuperál. A világelsőség meg….Miért ne?!

Azért a végén egy zárójeles megjegyzést tennék Nadallal kapcsolatban. Hát nem a pontosságáról híres. A meccs utáni interjúról 50 percet késett, ami még egy Grand Slam győztestől is tiszteletlenség.

Remélem érdekes volt napi beszámolónk innen a helyszínről. Köszönjük, hogy velünk voltatok és hamarosan újra találkozunk!