Roland Garros 2017 - Day 7

Anna PittnerRobert Szaniszló Written by Anna Pittner, Robert Szaniszló (FPA)
03/06/2017 at Paris, France

© Robert Szaniszló / FPA

A vészjósló felhők után megérkezett a már –már szokásosnak mondható eső is a Roland Garros-ra. No de ne rohanjunk ennyire előre, azért az idő kegyes volt hozzánk és pár mérkőzés engedélyezett a mai napra, ami eleinte könnyűnek ígérkezett, mivel szinte az összes olyan meccs, ami nagy érdeklődésre tartott számot egyetlen helyre összpontosult és az nem volt más mint a center pálya. Juhúúú, mondom is magamban, akkor hát hajrá gyerünk, vágjunk is bele:

Nagy csatának ígérkezett a hazai Alizé Cornet és a lengyel Agnieska Radwanska összecsapása. Sajnos a várakozás nem jött be, mert a lengyel lánynak nagyon nem ment ma. Cornet felszívta magát és keményen beleállt a labdákba. Amúgy is jellemző játékára a sok rövitítés, amit ma is előszeretettel alkalmazott és bejött neki. A második szett elején ugyan megingott és gyatra szerváival azt hihettük Radwanskának itt még lehet keresnivalója, ám hamar túljutott a hullámvölgyön és 6/1-re behúzta a második szettet. Elmondása szerint az idei év sokkal jobban megy neki, mint az előzőek, így bizakodóan tekint a második hétre. Ellenfele a szintén francia Caroline Garcia lesz, akivel nagyon jól ismeri egymást. Remek hangulatra és nagy csatára számíthatunk.

Eredmény: Alizé Cornet (FRA) vs. Agnieszka Radwanska (POL) (9): 6/2 6/1

A nap következő mérkőzése, - amit bevallok a legjobban vártam – az a Murray/Delpo párharc volt. Uhhh nagyon nagy elvárásokkal és drukkal indultam neki a mérkőzésnek – és persze, hogy az argentin felé, mert olyan egy szerethető figura. De nem? Ahogy idén kezelte az előző fordulóban Almagro meccs közben felmerülő sérülését és úgy egészében, ahogy a sorozatos sérüléseit viseli. Példaértékű, na. Ő nem acsarkodik. Csak játszik és közben nagyon édes pofa. Na de elég a tömjénezésből kezdődött a meccs. Fej-fej mellett haladt a két játékos. Volt ugyan a skót részéről egy break, de azt hamarosan visszavette Delpo. Rövidítés következett. Nos itt két szettlabdája is volt az argentinnak, de nem tudott vele élni, sajnos.

Ezt követően Andy szervált és az előnye után egy vitatott Delpo ütést a bírók, kint láttak. Igen bírók, mert Delpo lehivatta a székbírót, aki mikor lejött nem találta a nyomot, majd odahívatta a vonalbírót is, aki rámutatott egy nyomra amit kintre ítéltek meg. Na ekkor Delpo teljesen magába roskadt és majd 2 percig csak a hálót támasztotta szomorúan. Az interjúban elmondta, nem hitte el, hogy elvesztette a szettet. Megjegyezném, hogy ezen a mérkőzésen ugyan az a székbíró volt, aki Babosék meccsén is kétes ítéletek sorát hozta meg. Szóval lehet nem is kint volt az a bent?! JA második szettben minden kezdődött elölről. 1-1 után jött egy Andy break majd 4-5-nél Potro brékelt, de ezt követően a skót megint elvette ellenfele adogatását és a sajátját hozva 7/5-re behúzta a másod szettet is. Ezt követően nem volt megállás. 6/0-s utolsó szettel Andy Murry hagyhatta el győztesként a pályát.

Eredmény: Andí Murray (GBR) (1) vs. Juan Martin Del Potro (ARG): 7/6 7/5 6/0

A nap másik nagy érdeklődésre számot tartott mérkőzése a két haza játékos Gasquet és Monfils összecsapása volt. A center pálya lelátója csordultig megtelt nézőkkel és indulhatott is a mérkőzés. Nagy csoda nem történt az első szettben, mindenki hozta a saját adogatását. Ja de mégis, leszakadt az ég. Hihi, végül bemondták, hogy mára felfüggesztik az összes játékot. 5/6 Monfils-nak itt tartunk és holnap folyt. köv.

Nos hát azt kell hogy mondjam izgalmakban a mai nap sem volt hiány, csak hát megint az a fránya eső. No de sebaj, ennyi kell. Holnap elvileg kevesebb esőt ígérnek és ezzel több játékot is. Nagyszerű, akkor tarts velünk holnap is. Mi itt leszünk és jövünk a friss hírekkel és érdekességekkel. Jocakát