WTCC Hungarian GP 2017

Gabor Kazár Written by Gabor Kazár (FPA)
15/05/2017 at Mogyorod, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

A Szombati  szabadedzések esős körülmények között zajlottak, míg a kvalifikáció száraz pályán folyt.

A Q1-ben Nicky Catsburg nyert őt Rob Huff  követte, Norbi a 7-ik lett. A Zengő Motorsport fiataljai nem jutottak be a Q2-be Panis 14, Dani 16-ik helyen zárt.

Q2-ben nem volt szerencsénk Michelisz 6-ik helyen zárt így kicsúszott a Q3-ból.

Az időmérőt Huff nyerte Bennani és Guerrieri előtt.

A verseny napján szép tavaszi idő volt, amit beárnyékolt Michelisz defekte az első körben miután Björkkel összeért és kiállni kényszerült. A Zengős Aurélien Panis megszerezte első vb pontját, Nagy Dani 13-ik helyet csípte el. A nyitófutamot Monteiro nyerte, második Chilton harmadik Huff lett.

Elérkezett a főverseny. Norbi a 6-ik helyről kezdte meg a futamot , de sajnos csak a 4-ik helyig jutott.

A hatodik körtől érdemi változás nem történt Bennani, Catsburg, Chilton és Michelisz végzett az első négy helyen.

Jövőre várjuk a Magyar dobogós helyezéseket , a napsütéses tavaszi időben…..