Anna PittnerRobert Szaniszló Written by Anna Pittner, Robert Szaniszló (FPA)
04/06/2016 at Paris, France

Roland Garros 2016 - Day 14 - Women
© Robert Szaniszló / FPA

A mai napon játszották a női egyes döntőjét, ahol az amerikai Serena Williams és az eddig parádés játékot bemutató spanyol Garbine Muguruza csaptak össze.
Lehet csodának is hívni, de azért mondjuk ki, hogy az első szett a hibákról szólt és a fej fej melletti küzdelemről, ahol a végjátékban a spanyol Muguruza összpontosított jobban. Jelzem ilyen már volt idén korábban is, hogy Serena elvesztette az első szettet, de mint hamvaiból feltámadó főnix madár rákapcsolt és megnyerte a mérkőzést.

Most nem ez történt. A második szettben 3-5-ös Williams adogatás mellett több meccslabdája is volt a spanyolnak, de nem tudta értékesíteni azokat. Szerválhatott a mérkőzésért.
40-0 volt neki, mikor a labdamenet közben a bíró Out-ot kiáltott és, mint kiderült ez lett a Grand-Slam győzelmet érő pont. Még maga Muguzura sem hitte el, hogy megnyerte. De IGEN, még is lett idén spanyol győztes a Roland Garros-on :)

Vége: Garbine Muguruza (ESP) (4) vs. Serena Williams (USA) (1)  7/5, 6/4

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy végre Andy Murray túl tud-e lépni saját árnyékán és végre megverni Djoko-t, itt a döntőben. Itt lesz korábbi edzője Amélie Mauresmo is, akit éppen tegnap avattak be ünnepélyes keretek közt a „International Tennis Hall of Fame” tagjai közé. Remélem küld neki némi plusz pozitív energiát, hogy legyőzze tanítványa nagy ellenfelét vagy Novak eléri végre hosszú idő óta áhított vágyát és megnyeri ezt a trófeát, amit még soha, soha, soha. – Pedig pár döntőt már játszott érte.

Maradjatok velünk és remélem, egy izgalmas döntőnek nézünk elébe. Én már nagyon várom. Bárhogy is alakul minden szempontból izgalmas lesz a vége. Akkor tehát holnap :) Folyt. köv.