Roland Garros 2016 - Day 7

Anna PittnerRobert Szaniszló Written by Anna Pittner, Robert Szaniszló (FPA)
28/05/2016 at Paris, France

© Robert Szaniszló / FPA

Úgy látszik, minden napra jut vmi bejelentés. Ma speciel, amire senki nem számított, első szett 5/2-es Tsonga vezetésnél a francia feladta a játékot. ??? – ez járt mindenki fejében, amire csak este olyan 8:20-kor kaptuk meg a választ. A sajtónak adott interjún elmondta, hogy korábbi lábfájása újult ki, de azt még nem tudja milyen súlyos. Nagyon jó formában érkezett a Garrosra, de érezte, hogy a fájdalom fokozódik és nincs mást tenni, fel kell adnia. Könnyek között távozott a pályáról.

Első meccsem a mai napon a center pályán volt, ahol Serena Williams csapott össze azzal a hazai hölggyel - aki pont Babos Timit búcsúztatta az előző körben – Kristina Mladenovic-al.
Az első szettet Serena – a tőle megszokott módon - nagyon összeszedetten kezdte és ez meg is látszott az eredményen, szinte simán hozta.
A másodikban, Kristina jobban koncentrált és bár az amerikai játéka kissé leromlott – ez látszott is azon, hogy nagyon hergelte magát – fej-fej mellett haladtak 6-6-ig, mikor is szakadni kezdett az eső.

ESŐ szünet J - Trükkös párizsi időjárás.

Újrakezdés után, kellően szorossá vált ismét a küzdelem 10-10-ig együtt meneteltek, mikor az első kiemelt pontot tett kettőjük játékára.

Vége: Serena Williams (USA) (1) vs. Kristina Mladenovic (FRA) (26) 6/4, 7/6

Az esőt követően átsuhantam a Suzanne-Lenglen pályára, mert ott a másik Williams lány, - nevezetesen Venus – lépett pályára, amit mindenképpen fotózni szerettem volna.
Ellenfele a hazai Alizé Cornet volt. Ennek megfelelően a hangulat is minden adott, volt egy jó mérkőzéshez. Ez jött is. Az első szett igazán szoros volt, Tie-Break-ben tudta csak hozni Venus. Ezt követően fordult a kocka és a hazai közönség teljes bíztatása és ovációja közepette Alizé is összeszedte magát, de nem is akár hogyan, egyetlen játékot engedélyezett ellenfelének és 6/1-re behúzta a második szettet. Jöhetett a döntő játszma.
Az izgalom és a várakozás nagyobb volt – így utólag - mint ami végén lett, teljes áramszünet. 6-0 az amerikai javára, úgy hogy esélyt sem hagyott a hazai lánynak a szépítésre.

Vége: Venus Williams (USA) (9) vs. Alizé Cornet (FRA)  7/6, 1/6, 6/0

A nap elején volt még egy játék, ami annyira felidegesített, hogy inkább nem is írok róla semmit. Na jó mégis csak azért annyit, hogy Ana Ivanovic úgy kapott ki az Ukrán Svitolina-tól, hogy simán verhette volna, ha nem borul el az agya játék közben és nem játszik ilyen összeszedetlenül. Brrrr, komolyan fájt nézni, ahogy játszik és kikap. Szenvedett a pályán.

Aztán nap végén ez a Tsonga levonulás sírva a pályáról, miután feladta a mérkőzést. Lassan nem marad egyetlen komoly kihívója sem Djoko-nak a versenyen. Az utóbbi időben ilyen nevek távoztak vagy el sem jöttek, mint: Monfils, Federer, Nadal, Tsonga, Verdasco. Már csak a tavalyi győztes Wawrinka vagy Murray lehet igazán veszélyes a szerbre a vége előtt.

Na de maradjatok velünk és minden kiderül. Folyt. köv.