Roland Garros 2016 - Day 5

Anna PittnerRobert Szaniszló Written by Anna Pittner, Robert Szaniszló (FPA)
26/05/2016 at Paris, France

© Robert Szaniszló / FPA

Ez már a harmadik nap, hogy nem esik. Annyira jó, hogy végre teljes egészében mindenki a lényegre tud koncentrálni és nem azzal van elfoglalva, hogy hova, milyen búvóhelyet keresve húzza meg magát az eső elől. Na de a lényeg, hogy süt a nap és ma pályára lép Nadal, Djoko, Tsonga, Baghdatis és Babos Timi is, aki reményeink szerint veszi az akadályt és továbbmegy a harmadik kanyarba. Szóval csapjunk is bele.

A mai napot számomra egy igen kedves mérkőzéssel indítottam, ami nem volt más, mint a csodás szerb kisasszony Ana Ivanovic mérkőzése. Minden tekintetben nagyon egyben vagy, ja igen a játéka is, ha fejben ott tud lenni a pályán. Ami azért valljuk be, az utóbbi időben nem igazán volt 100%.
Jól láthatóak voltak azon jelek a mai napon is, hogy egy tök ismeretlen japán hölgyike, a maga 140 centijével is el tudta bizonytalanítani, pedig jó hogy nem kért elnézést, hogy itt lehet.
Végül azért - kis pészméker zavart okozva a kilátogatóknak -, de hozta a meccsét és bejutott a következő fordulóba.

Vége: Ana Ivanovic (SRB) (14) vs. Kurumi Nara (JPN) 7/5, 6/1

Azt követően a Suzanne Lenglen pályára vezetett utam, ahol a csehek ásza Tomas Berdych borzolta a kedélyeket egy döcögős kezdéssel, ami után azért felvette a ritmus, fonalat – kinek, hogy tetszik – és magabiztos játékkal, hozta a mérkőzést. Ennek felettébb örültem is, hiszen már délután 1 felé jártunk és ebéd idő volt. :)

Vége: Tomas Berdych (CZE) (7) vs. Malek Jaziri (TUN) 6/1, 2/6, 6/2, 6/4

Az ebéd befejeztével, ami jelzem egy kisebb szték volt franciásan elkészítve, visszaballagtam a Lenglen-re és belenéztem, hogyan is verekedi túl magát Novák fiú a második ellenfelén.
A belga srác, nevezetesen Steve Darcis az első szettben igen komolyan megizzasztotta Djokot, akit láthatóan megzavart ez a fiatalos hév és, így „csak” 7/5-re tudta hozni az első szettet. A folytatás nem volt ilyen zavaros. Végül, ha nem is alázós, - mert egy-két game-be a srác, azért oda tette magát -, de mondhatni sima volt.

Vége: Novak Djokovic (SRB) (1) vs. Steve Darcis (BEL) 7/5, 6/3, 6/4

Ezt követően átsuhantam a center pályára, ahol kezdetét vette – úgy gondolom, hogy a nap legizgalmasabbnak vélt mérkőzése – a Tsonga vs. Baghdatis összecsapás.
Hát mit ne mondjak, tényleg az volt. Rögtön az első szettben hosszabbításra került sor, mivel a játékosok fej fej mellett haladva jutottak el a 6-6-ig. Az első szett véghajrája is izgalmakkal teli volt, de végül a ciprusi bírta jobban és behúzta az első szettet. Ezt követően a francia mintha elvesztette volna a fonalat, nem találta a játékát és egy könnyednek mondható szettel már is 2-0 volt Baghdatis előnye. Na és itt jött az, amire senki nem számított – jelzem én sem, mert családilag nagyon bírjuk a ciprusi öregfiút, szerintünk hatalmas forma, nagy küzdő -, Marosnál kikapcsolták az áramot. Komolyan nem hittem el, hogy innen hogy engedhette vissza Jo-t…
De megtörtént. Nem mondom, Tsonga hatalmas nyomást helyezett ellenfelére, de nem akkorát, amit ne lehetett volna kivédekezni és előnnyé kovácsolni. Szinte sima szettek következtek, aminek a végén a hazai játékos örülhetett, az itthoni nézők nagy örömére.

Vége: Jo-Wilfried Tsonga (FRA) (6) vs. Marcos Baghdatis (CYP) 6/7, 3/6, 6/3, 6/2, 6/2

A nap záró mérkőzése és magyar viszonylatban is a legvártabb mérkőzés a Babos Timi és francia ellenfelének Kristina Mladenovic összecsapása volt.
Azt kell, hogy mondjam, itt sajnos Timinek ezen a mérkőzésen, sansza sem volt. Pláne nem ennyi hibával. Az első szettben még visszahozta magát 1/3-ról, de ezt követően ellenfele lejátszotta a pályáról. A magyar kislány ugyan mindent megpróbált, de most nem neki kedvezett a szerencse – holott az első szettben, két székbírói ítélet is fűződött a nevéhez -, így búcsúzni kényszerült az egyes szerepléstől. Sebaj még páros vonalon vigasztalódhat.

Vége: Kristina Mladenovic (FRA) vs. Tímea Babos (HUN) 6/4, 6/3

Ezek voltak a mai nap történései. Bízom benne, hogy a holnapi nap is ilyen izgalmakat tartogat számomra, számotokra is. Legyetek nyugodtak én itt leszek, és nem maradtok le semmiről, ami itt kint történik. Szép álmokat holnap folyt. köv.