IRONMAN 70.3 Budapest 2015

Renata Taylor Written by Renata Taylor (FPA)
22/08/2015 at Budapest, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

A világ minden tájáról, körülbelül hatvan országból érkeztek versenyzők az augusztus 22-én megrendezésre került IRONMAN-sorozat Budapesti állomására, mely egyébként tavaly elnyerte az „Európa legjobb versenye” címet.

Összesen több mint 1800 résztvevő vágott neki a triatlonversenynek különböző korcsoportú kategóriákban mind a nőknél, mind a férfiaknál. A résztvevők az első szakaszt 1,9 km úszással kezdték a Kopaszi-gát öblében, a Lágymányosi öbölben, körülbelül 20°C hőmérsékletű vízben.

A triatlon második szakaszában 90 km kerékpár következett, mely előbb a budai oldalon a Kopaszi-gáttól az Óbudai szigetig vezetett, majd fel a Várba. Ezután az alagúton, majd a Lánchídon át a pesti oldalra tekertek a versenyzők a déli irányba a Szabadság-híd felé, majd onnan visszafele a Parlamentet érintve egészen az Árpád-hídig.

Visszafordulva ismét át a Lánchídon a budai oldalra a Kondorosi útig mentek a résztvevők, onnan pedig a versenyközpontba és utána tovább a második körre.

A harmadik szakaszban 21,1 km futás következett, mely 5 kört jelentett a pályán. A Vízpart utcától indultak a triatlonosok, a park kapujától a főúton át egészen a Gellért-térig, majd a Műszaki egyetem előtti fordulóval visszaértek az öböl területére.

A profi versenyzésben a nőknél az olasz Eimear Mullan nyert 04:15:46-os idővel, tőle mindössze körülbelül 4 perccel lemaradva a brit Vanessa Raw ért célba a második helyen, míg harmadikként a spanyol származású Judith Vaquera futott be, 9 perces lemaradással az elsőhöz képest.

A férfiaknál az új-zélandi Terenzo Bozzone 03:46:56-os idővel nyerte meg a budapesti versenyt, a második az olasz Alberto Casadei lett 5 és fél perccel késéssel, harmadik pedig a Dél-Afrikai Köztársaságból érkező Matt Trautman az elsőhöz mérten 7 perces lemaradással.