Magyarország - Norvégia EB pótselejtező mérkőzés

Soma Polgár Written by Soma Polgár (FPA)
15/11/2015 at Budapest, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

November derekán kicsit hűvös szomorkás időben telt ház előtt játszották a pótselejtező visszavágóját.

Rögtön a kezdő sípszó után próbáltuk nyomás alatt tartani az ellenfelünket. Ennek meg is lett az eredménye. A 16-os bal sarkán Priskinhez került a labda, amit egy visszacsel után a kapu bal sarkába tekert. Felrobbant a stadion, vezetünk és most már biztosan nem lesz hosszabbítás. A norvégok teljesen le voltak döbbenve, nem ezt tervezték. Nem tudnak mit kezdeni a magyar középpályával.

Közben a mieink veszélyes ellentámadásokat vezettek. Sőt egy bedobás után Lovrencsics kicsivel fejelt mellé. Nem baj továbbra is vezettünk. A félidő végén a norvégok eljutottak egy kapufáig egy szöglet után. Jól jött a szünet, a pihenő.

A második félidő első 10 percét a norvégok igencsak megnyomták, de szerencsére nem voltak veszélyesek. Viszont megint jöttek a szögletrúgások és a 61. percben egy szöglet után Király mellé nyúlt, de szerencsére a bíró kifelé fújt szabadot. Újabb és újabb szögletek.

A magyar válogatott hősiesen védekezett és tartotta az előnyét. Böde sem bírja a feszültséget, egyszerűen csak földhöz vágta a norvég ellenfelét egy labdáért folytatott harcban. Szerencse, hogy megúszta sárgával.

De valahogy túléltük a nyomást és a 84. percben minden eldőlt. Norvég öngól. Összesítésben 3-0. Innen már nem lehetett baj.

ű

Ugyan még szépítettek a norvégok a 87.percben, de ezzel már senki sem foglalkozott. 30 év után újra kint van a magyar foci válogatott világversenyen. Várjuk decemberben a sorsolást.